Back to top

Chráňte si zdravie v čase pandémie

Nachádzate sa tu

Pridaný dňa 02 apr 2020

Najmä teraz v čase, keď svet trápi koronavírus je dôležité chrániť si svoje zdravie. V prvom rade pred touto nebezpečnou nákazou, ale aj pred chrípkou, prechladnutím a ďalšími nepríjemnosťami, ktoré by mohli oslabiť imunitu.

Pozrite si TOP medy a účinky medu, po ktorých siahali aj naši predkovia.

1. ROZMARÍNOVÝ MED

Rozmarínový med má svetlú farbu z nektáru španielskeho rozmarínu. Konzumenta očarí jemnou charakteristickou vôňou tejto krásnej rastliny. Dodáva energiu pri celkovej vyčerpanosti a pomáha pri zápalových ochoreniach. 

https://www.naturproduct.sk/rozmarinovy-med-650g

2. EUKALIPTOVÝ MED

Eukalyptový med má svetlú farbu a jemnú vôňu. Pochádza z krajín Stredozemného mora. Španielski prírodní liečitelia ho doporučujú ako účinný prostriedok proti detským parazitom. Významné pozitívne účinky má pri dýchacích ťažkostiach ako je astma ale doporučuje sa aj pri liečbe tráviaceho ústrojenstva. 

https://www.naturproduct.sk/eukalyptovy-med-650g

3. AGÁTOVÝ MED

Agátový med zmierňuje kašeľ, má antibakteriálne účinky, znižuje nežiaduce účinky kofeínu, alkoholu a liekov proti bolesti. Má svetlú, žltozelenkavú farbu, charakteristickú agátovú arómu a len ťažko kryštalizuje. Svoje charakteristické vlastnosti si zachováva vždy, aj keď je krajina pôvodu rôzna. 

https://www.naturproduct.sk/agatovy-med

4. MEDOVICOVÝ MED

Je tmavej farby a má príjemnú vôňu. Pre vysoký obsah minerálnych látok, fosforu, mangánu je výborným doplnkom výživy. Odporúča sa pre ľudí s vysokou fyzickou aktivitou a trpiacich nedostatkom minerálnych látok, ľudí s ochorením horných a dolných ciest dýchacích, pľúc. Je veľmi chutný v mlieku alebo v bielej káve.

https://www.naturproduct.sk/zmiesany-med

5. LIPOVÝ MED

Lipový med má výrazný chuť a je vhodný na zmiernenie kŕčov a horúčky, psychického napätia, nespavosti. Dobre známe sú jeho pozitívne, podporné účinky pri prechladnutí, liečbe zápalov hrdla a kašľa, pre svoje baktericídne účinky.

https://www.naturproduct.sk/lipovy-med